Jedeme pro Nicolase

ZÁVODÍME = POMÁHÁME

Kdo k nám jezdíte, tak víte, že každý rok závodíme a pomáháme. Každoročně během akce děláme sbírku pro hosta s handicapem.

V expu na Vás vždy čeká charitativní stánek, kde jsou originální a zajímavé věci k zakoupení za symbolické ceny.

Především podepsané závodní oblečení Ondřeje Cinka a dalších předních závodníků. K tomu spousta dobrot – napečené koláče, buchty, zákusky od maminek závodníků.

Celou sbírku vždy v neděli uzavřeme-sečteme a výtěžek předáváme osobně hostovi s handicapem, který se za námi přijede podívat.

Již v minulosti jste ukázali jaké máte srdce:
2018 pro Davídka, vybráno 50.000,-
2019 pro Emmičku, vybráno 59.400,-
2020 pro Natálku, vybráno 54.800,-
2021 pro Křeldu, vybráno 67.900,-
2022 pro Elišku, vybráno 51.700,-

Letošní ročník jedeme pro Nicolase!


Nicolas se narodil v listopadu 2018. V sedmi měsících mu byl diagnostikován nádor na mozku, který nešťastně postihnul křížení zrakových nervů. Po první operaci, kdy byl nádor částečně odstraněn, přišel bohužel Nicolásek o zrak. Navíc byla tehdy zasažena hormonální část mozku, takže hormony jsou mu uměle několikrát denně podávány společně s léky na epilepsii, růst a momentálně i na ředění krve. Vzhledem k tomu, že se podle posledního vyšetření nádor znovu zvětšil, projde Nicolas v následujících 18 měsících další chemoterapií společně s biologickou léčbou. Tu dostává každý den v podobě sirupu, na chemoterapii dojíždí střídavě do plzeňské a motolské fakultní nemocnice. Vlivem několika dalších operaci (jde např. o zavedení portu a systému na odvod mozkomíšního moku) je Nicolásek vývojově opožděný. Aby začal lézt a chodit a krůček po krůčku dohnal své vrstevníky, podstupuje dvakrát týdně ergoterapii, jednou týdně fyzioterapii a každý druhý měsíc dojíždí na 3-4 týdenní cvičení na soukromou neurorehabilitační kliniku do Prahy.

Tak se na Vás těšíme společně s Nicolasem a nezapomeňte navštívit a omrknout charitativní stánek.