Minulé ročníky

Fotogalerie

Fotky loňského ročníku - SWIETELSKY Horská kola Stupno (7. - 8. 8. 2021)
Předešlé ročníky:

Videogalerie

Ročník 2021
Ročník 2020
Ročník 2018
Ročník 2017
Ročník 2016

Ukázky tratí

Ročník 2021
 
Ročník 2016

Historie závodu

Základní kámen závodu Horská kola Stupno byl položen v roce 2008. Položil ho sám zakladatel cyklistického oddílu Author Team Stupno Jaroslav Ryba.

Bývalý závodník-triatlonista během startu svého cykloobchodu založil i oddíl, kde vychoval mnoho talentů, především Ondřeje Cinka. Pro závodníky tak v roce 2008 uspořádal první drobný závod ve Stupně na házenkářském hřišti. Závod byl posléze zařazen do Poháru plzeňského kraje. Pomocníci přibývali a trasa závodu nebyla vytyčena jen kolem sudů v areálu a pár stromů v lesíku. Postupně se postavil věhlasný DROP - lávka v lese, skoky, klopenky. Trať je celoročně udržována dobrovolníky z oddílu.

Větší zlom začíná v roce 2018, kdy ruku k dílu přidává Ondra Lampík Paur, jeden z Jardových odchovanců, který si bere na starost promo a marketing závodu. Akce už není jen o závodění, ale nabitém doprovodném programu a rostoucí stánkové komerční zóně. Na startu se více objevují všechna zásadní jména českého bikingu.

V roce 2019 se závod už do areálu házenkářského hřiště nevejde, kapacita nestačí, celý tým narůstá, a tak v roce 2020 má závod nové zázemí - na Břasích v nově vybudovaném multisportovním areálu ULTRAMARINKA. Ze závodu se stal cyklistický event na celý víkend, přidávají se noví partneři, technické zázemí roste,...

Rok 2021 vstupuje závod poprvé pod hlavičku UCI a rozdávají se rankingové body profesionálům. Po ohlasech, nadšení a úspěchu z 2021 je zvednuta vhozená rukavice všech z okolí, a to pořádání Mistrovství České Republiky 2022.

Výsledky minulých ročníků

Zde se můžete podívat na výsledky z minulých let.