Nabité Stupno pro domácího Cinka

3 dny programu - 3 dny závodění a 3 dny doprovodného programu

Během uplynulého víkendu se konal již 16.ročník závodu SWIETELSKY Horská kola Stupno.

Ač počasí úplně nepřálo, tak na atmosfře ve sportovně volnočasovém areálu Ultramarinka to určitě neubralo.

Pro fanoušky nebyl lákadlem jen domácí hvězda a odchovanec Ondřej Cink, ale nově také cílová tribuna ro 150 lidí, malování na obličej, charitativní stánek, exo partneru, vyhlášený BEERRIDE, afterarty a noční ohnivá show. Samozřejmě, že třešničkou na dortu bylo to, že Ondřej Cink natáhl do areálu na sobotní odoledne haldu fanoušku pro které závod vyhrál a atmosféra byla téměř stejná jako na loňském MČR.

Pátek patřil žákovským a dospěláckým teamovým štafetám, vítězove štafet získali tituly Mistři plzeňského kraje.

Našlapaná sobota, Cink a Vlk Huříková na startu

Ihned od rána byl prostor NOVĚ pro samotne fanoušky, doprovody závodníku a teamu…

V 9:00 startoval HOBBY pulmaraton 35km, který se jel na 7km dlouhém okruhu bez techniky, po lesních cestách, loukách a určen byl pro MTB + gravel jezdce. Na start této novinky se postavilo téměř 50 jezdcu, včetně dámske legendy českeho bikingu Terezy Vlk Huříkove, která si ve Stupně střihla závod po dlouhých 6ti letech od ukončení kariery a tak mateřske dovolene 😊 Všichni si chválili okruh, který vás zavedl do lesík vedlejších vesnic kolem Stupna a Břas.

Po dojetí půlmaratonu se na stejný okruh vydali běžci, kteří měli před sebou jednu rundu 7km trialového běhu.

Odpolední program patřil UCI závodum kategorie C2. Junioři, juniorky, ženy a muži. Do Stupna se sjeli závodníci z celkem 9 zemí, kdy na startu žen byla dokonce závodnice z Nového Zélandu.

V ženách se očekával velký souboj mezi loňskou vítězkou Janou Czeczinkarovou, která zde vybojovala titul MČR a proti ní domácí přesila plzeňských talentu: Simona Spěšná a Adela Holubová.

Již od prvního okruhu bylo vidět, že Spěšná a Holubová mají na vrch a začali se oddalovat zbytku startovního pole. Dvě kola před cílem za to vzala Holubová a jela si za vítězstvím v kategorii Elite.

To ale take během dne přišlo několik rychlopřepršek a vypadalo to, že nebude tolik fanoušku jako minulý rok, avšak těsně před startem mužu elite v 16:00 se okamžitě naplnila všechna parkoviště a startovní lajna byla obsyaná, tak jak to známe každý rok, atmosféra byla užasná.

Za Ondřejem Cinkem dojel suport team přímo ze Šanělska z fabriky MONDRAKER, kdy přiravili v areálu krásne zázemí, rozdávali spoustu dárku a jejich stan byl i zázemím Pro Ondrovu pozávodní podisovku.

Po první kole startu mužu elite se balíku odpoutávala dvojice Cink+Vastl. Vastlík měl však ošklivý pád na šikmé kořenové stěně v zadní části trati a tak bohužel ze závodu odstoupil. Cink svůj náskok navyšoval a již opakovaně po několikáté si užíval perfektní atmosféru na domácí trati.

Po slavnostním vyhlášení byli na startu již připraveni jezdci v kostýmech na skládačkách aby odstartovali další ročník BEERRIDU, kdy absolvovali 400m jednoduchý okruh areálem a každý okruh museli povinně vypít 0,2l piva. Pivní jízda se jela na 30min a ke konci už bylo hoodně veselo.

Následovala disco afterparty, kdy ve 22:00h byla ohnivá show a spát se šlo v 01:20h na neděli 😊

Neděle patřila programu AC Heating cupu, neboli Plzeňskému poháru, kdy se udělovali tituly MISTR PLZEŇSKÉHO KRAJE pro všechny kategorie.

Ráno nastartovali kadetské kategorie, poté muži a pozvolna se šlo dětskými kategoriemi až po odrážedla, který program uzavřela kolem 16h.

Třešničkou na závěr udělal nový partner mycí zóny CYKLOSTAR, kterému ,,se asi“ nechtělo vést čistíci přípravky zpět do Šumperka a tak vyhlásil, že vše co je na stánku Cyklostar je pro Stupeňáky teď hned zdarma a pojďte si pro to!!! To byla ale mela :)

Za mikrofonem celým víkendem provázel Ondra Lampík Paur s Tomášem ČUBAČKANEKONČÍ Březinou a vše mělo ty grády, jaké bylo potřeba.

Závěrem by chtěl ředitel akce Jaroslav Ryba (AUTHOR TEAM STUPNO) poděkovat všem, kteří se podíleli na realizace akce, všem pomocníkům, dobrovolníkům i samotnému Ondřeji Cinkovi, který do Stupna opět přijel.

A také celé Stupno děkuje za pomoc v rámci charitativního projektu pro malého Nicolase, který bojuje s onkologickým onemocněním, kvůli kterému přišel o zrak.

Charitativní stánek se vyprodal do posledního Cinkova dresu, napečené koláče a buchty od maminek závodníků také + dobrovolné příspěvky ze starny fanoušků. Pro Nicolase se vybralo celkem 58.300,- .

Sledujte HORSKAKOLASTUPNO.CZ na webu, FB a IG, ať Vám neutečou novinky pro rok 2024!